СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ проекту: «Вивчення якості пелет доступних на українському ринку», проведений громадською організацією «НОВИЙ СВІТ»

10.03.2016 м. Київ відбувся семінар-тренінг для технічних спеціалістів. Організатором семінару-тренінгу виступила громадська організація «НОВИЙ СВІТ». Учасниками презентації стали різні громадські діячі, деякі члени та волонтери ГО «НОВИЙ СВІТ», члени інших громадських організацій та просто мешканці міста, зацікавлені у використанні плетів. 

Протягом семінару-тренінгу були обговорені наступні питання:

•​Особливості пелетів вироблених в Україні, вихідна сировина для їх виробництва.

•​Екологічні,соціальні та економічні переваги використання пелетів. 

•​Порівняння різних видів пелетів у використанні для побутового опалення

Підсумки проведення семінару-тренінгу:

Важливо зазначити, що всі учасники семінару-тренівнгубули ознайомлені з проектом «Вивчення якості пелетдоступних на українському ринку», який успішно впроваджується. В рамках семінару-тренінгу були створені найбільш оптимальні умови для навчання і взаємонавчання, самодослідження і самовдосконалення. Специфіка семінару-тренінгу передбачила певну гнучкість в його проведенні. При збереженні концептуальної цілісності курсу, час, що відводиться на окремі теми, регламентувався умовно. Це дозволило враховувати рівень компетентності і конкретні потреби учасників тренінгу.

Учасниками семінару-тренінгу було погоджено, що пелети є енергетично-стабільним безвідходним і екологічним видом біопалива. Застосування паливних гранул в Європі визнано і підтримується міжнародними екологічними фондами (NEFCO, SIDA та ін), а також громадськими організаціями. Використання біопалива зведено в ранг національних пріоритетів.

З використанням пеллет вирішуються як глобальні, так і локальні екологічні проблеми, а найбільш значимими серед глобальних проблем є зниження парникового ефекту і ризику утворення кислотних дощів за рахунок зменшення викиду діоксиду сірки. У свою чергу скорочення концентрації кислотних дощів призводить до зниження дефоліаціі деревних рослин і в кінцевому підсумку – до збереження лісів. Пелети, як похідні від деревини, є відновлюваним сировиною.