Пелети (деревні гранули) – основні поняття

Пелети (деревні гранули) – гранульовані відходи деревообробної промисловості (тирса, тріски) та сільського господарства (лузга насіння соняшнику, солома зернових і т.п.).

пелети деревні                                           з лушпиння соняшника

пелети з торфу 

Переваги перед іншими видами палива:

більша теплотворна здатність у порівнянні з тріскою і з кускових відходів деревини,
менша вартість устаткування для котельних установок потужністю до 2 МВт, у порівнянні з установками по спалюванню деревних відходів,
обсяг складу для зберігання пеллет може бути зменшений як мінімум до 50%, в порівнянні зі складом для деревної тріски,
гранули можуть зберігатися в безпосередній близькості від житлових приміщень (підвальні або підсобні приміщення), так як цей матеріал біологічно неактивний, оскільки пройшов термічну обробку
вони менш схильні до самозаймання, оскільки не містять пилу і спор, які також можуть викликати алергічну реакцію у людей.
За своїми характеристиками паливні пелети конкурують з природним газом, але за екологічними показниками вони випереджають всі інші види палив в тій же мірі, що і в ціновому відношенні.

Актуальність застосування паливних гранул показує збільшення використання деревних і сільськогосподарських відходів в індустріальному виробництві теплової енергії в Європі, Скандинавських країнах і Північній Америці на 15% щорічно.

Пелети є реальною альтернативою кам’яному вугіллю та нафти, так як за своїми теплотворними характеристиками не поступаються вугіллю, а їх екологічні параметри взагалі поза конкуренцією.

Теплота згоряння пелет близька до вугільної, але при їх згоранні викид CО2 в 10-50 разів менше, а утворення золи – в 15-20 разів. Так що біопаливні експерти з упевненістю стверджують, що пелети є повноправною заміною вугілля.

Cировинна база

Сировинною базою для виробництва пелет є різні види біомаси, які володіють достатньою енергетичною цінністю і фізичними властивостями, що дозволяють ефективно подрібнювати і пресувати матеріал. Найбільш поширені види сировини для виробництва твердого біопалива:

1. Деревина:

Відходи лісозаготівлі
Відходи лісопиляння і деревообробки
Деревина з енергетичних плантацій

2. Відходи сільськогосподарського виробництва:

Лушпиння соняшнику, лушпиння гречки, проса і т.д.
Солома, очерет
Підстилка домашніх тварин і птахів

3. Торф
4. Тверді побутові відходи
5. Осад стічних вод

Виготовлення деревних пеллет

Виготовлення деревних пеллет відбувається без хімічних закріплювачів, під високим тиском. Варто зазначити, що пелети з відходів сільськогосподарського виробництва відрізняються більшою зольністю (наприклад, з лушпиння соняшнику – близько 7%, з торфу – від 2 до 15%), ніж деревні гранули (0,3-3%) та їх застосування для малих пелетних котлів небажано.

 

інформація з сайту http://bio.ukrbio.com/

Оставить комментарий